Takim i Pendarovskit me ambasadorin amerikan në Athinë, Pjat

Shkup, 6 tetor  Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski sot në Athinë u takua me ambasadorin amerikan në Greqi, Xhefri Pjat, ku u bisedua për ngjarjet në rajon dhe marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë.

“Biseduam për ngjarjet në rajon dhe për marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë. Përkrahja nga SHBA-ja për #BallkaninPerëndimor është jashtëzakonisht e rëndësishme për përparimin dhe zhvillimin demoratik të vendeve tona”, publikoi Pendarovski në profilin e tij në Fejsbuk.

Presidenti Stevo Pendarovski qëndron për vizitë të parë zyrtare në Athinë, në kuadër të së cilës dje realizoi takime me presidenten dhe me kryeministrin grek.

Related posts

Statistika/ BESA me më shumë të rinjë në listat për këshilltarë komunal

D V

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu me porosi për rininë

R Zh

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More