Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim i Spasovskit me përfaqësuesit e grupacionit për armë pranë Odës ekonomike

Shkup, 11 dhjetor, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot mbajti takim me kryetarin e Grupacionit për armë, materie shpërthyese dhe të rrezikshme, mjete piroteknike dhe program për qëllim ushtarak dhe civil, Dimitar Mangutov, në të cilin përfaqësuesit e grupacionit kanë kërkuar që të shqyrtohet mundësia për propozimin e Ligjit të ri për armë dhe Ligjin për mjete shpërthyese dhe piroteknikë, si dhe për softuer të ri për furnizim dhe shitje të armëve dhe municionit.

Spasovski, informojnë nga MPB-ja, në takim ka paralajmëruar formimin e grupit të punës në të cilin do të përfshihen përfaqësues të Grupacionit dhe nga Federata e gjuetisë, në përgatitjen e Ligjit të ri për armë, si dhe të Ligjit për mjete shpërthyese dhe piroteknike.

Postime të ngjashme

Pendarovski mbështetë planin për luftë kundër korrupsionit

Z H

Ish pjesëtarët e akuzuar të njësisë “Alfa” dëshmuan në rastin “Tortura”

Z H

Koordinatorët nga opozita kthehen në takime të rregullta me kryetarin e Kuvendit

Z H

Ministri Hoxha uron 8 marsin: Luftojmë së bashku për barazi gjinore

Z H

Rexhepi: Nuk ka nevojë për Qeveri të zgjeruar, shumica është stabile

Z H

Gashi: Qasja e Bullgarisë hapë rrugë për ndikimin e Serbisë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...