Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim lamtumirës i kreut të BDI Ahmeti me ambasadorin francez, Thimonier

Shkup, 24 shtator – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ishte në takim lamtumirës në rezidencën e ambasadorit francez, z.Kristijan Timonie.

Në këtë takim u shkëmbyen mendime për çështjet që ndërlidhen me
mbarëvajtjen e duhur të institucioneve shtetërore pas formimit të
Qeverisë së re, u bisedua për vazhdimin e realizimit të reformave dhe
zbatimin e tyre në përditshmëri, për shtetin e së drejtës, marrëdhëniet
e mira ndër fqinjësore dhe marrëdhëniet midis komuniteteve si dhe për
çështjet që kanë të bëjnë me rajonin dhe më gjerë.

Ambasadori Timonie falënderoi kryetarin Ahmeti për kontributin e tij të
parezervë, me ç’rast i dhuroi një portret tē “Gruas Shqiptare nga
Shkodra“ të viteve gjatë LPB-së.

Nga ana e tij kryetari i BDI-së z.Ali Ahmeti falënderoi ambasadorin
Timonie për angazhimin e tij dhe kontributet e paçmueshme gjatë këtyre
viteve dhe i uroi shëndet, mbarësi dhe suksese në postin e tij të ri.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...