Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim trilateral Zaev-Vuçiq-Rama

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot në orën 15:00 do të ketë takim me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, kumtuan nga pres qendra e Qeverisë, transmeton Zhurnal.

Takimi trilateral, siç kumtuan nga Qeveria, është pjesë nga Iniciativa për bashkëpunim përparimtarë rajonal.

Për shkak situatës me Covid-19, takimi i tre liderëve do të mbahet online.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Muhamed Zekiri do të jetë drejtor i ri i Fondit Shëndetësor?

T E

Drejtori Sela vizitoi Agjencinë e Kadastrës së Patundshmërive

E.E.

BDI përshëndet paketën e 4 prej 470 milion € në ndihmë qytetarëve dhe ekonomisë

Z H

Nuhiu: Do t’i identifikojmë gjyqtarët dhe prokurorët me paragjykime etnike, Aziri: BDI nuk pastron gjyqësorin, përkundrazi e politizon dhe partizon atë

R ZH

Mbështetje për procesin e aderimit në BE, vullneti politik për zgjidhje është sjellje në mënyrë evropiane

E.E.

Konfiskohen armë dhe një veturë e vjedhur në Radobil të Prilepit

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...