Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Takimet e para, martesa dhe krisjet në marrëdhënien e Kim Kardashian dhe Kanye West

Kim Kardashian dhe Kanye West janë diskutuar në Hollywood për më shumë se një dekadë.

Kardashian u rrit u popullarizua në vitin 2007 me shfaqjen shfaqjen e suksesshme Keeping Up With the Kardashians, ndërsa West fillimisht bëri një debutim me albumin e tij nw vitin 2004.

Takimi i parë në vitin 2003, para se të ishin emra të njohur, dyshja ishin vetëm miq për gati 10 vjet para se lidhja e tyre të bëhej romantike.

Nga dasma e tyre e lavdishme e vitit 2014 dhe katër fëmijët e tyre te ndërmarrjet e shumta të biznesit, skandalet dhe madje edhe drejtimet presidenciale në mes, unioni Kardashian-West ka qenë një nga temat më të qëndrueshme të kulturës pop në vitet e fundit.

Ata u takuan për herë të parë përmes Brandy gati një dekadë para se të fillonin takimet

Në vitin 2003, Kardashian ishte me mikun e saj Brandy kur rep-artisti hyri në studio me West, i cili ishte duke prodhuar këngën e tij dhe Kardashian menjëherë i ra në sy.

Në kohën e takimit të tyre të parë, Kardashian ishte martuar me producentin Damon Thomas, e para nga dy martesat e saj para lidhjes së saj me West, kështu që të dy nuk krijuan asgjë më shumë sesa një miqësi.

Një martesë 72-ditore me Kris Humphries e bëri Kardashian të kuptojë se e donte West

Edhe pasi West u përpoq për yllin në një këngë të vitit 2008, duke i thënë asaj që të “linte të dashurin tënd tani”, të dy ishin vetëm miq dhe Kardashian vazhdoi të dilte me lojtarin e NBA, Kris Humphries.

Kardashian dhe Humphries u martuan në vitin 2011 dhe u ndanë menjëherë vetëm 72 ditë më vonë. Ajo përfundimisht pranoi se tashmë kishte ndjenja për West kur u martua me Humphries.

Pas ndarjes së saj, West e ftoi atë në shfaqjen e tij të modës në Paris në tetor 2011 dhe të dy filluan të takoheshin më shpesh.

Pasi çifti priti dy fëmijët e tyre të parë, ata përjetuan ‘krisjet’ e para në marrëdhëniet e tyre

Tetë muaj pasi dolën publikisht me Kim, West njoftoi në një shfaqje më 2012 se të dy ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë. Ata më vonë mirëpritën fëmijën e tyre të parë, vajzën North, në qershor 2013.

West e befasoi Kardashian me një propozim katër muaj më vonë duke marrë me qira stadiumin e bejsbollit të San Franciskos.

Familja e çiftit u bashkua me ta në fushë për të parë fishekzjarre pasi Kardashian tha po.

Dasma e tyre e bujshme u zhvillua në maj të vitit 2014 në Paris, Francë dhe Firence të Italisë. Kardashian më vonë ndau imazhe të ëmbël nga dasma, e cila u bë fotografia më e pëlqyer e vitit në Instagram.

Çifti mirëpriti fëmijën e tyre të dytë, Saint. Por vetëm dy muaj më vonë, një seri e çuditshme rrjetin social Twitter nga West krijuan krisjet e para në marrëdhëniet e tyre.

Pastaj në tetor 2016, familja pësoi edhe më shumë stres kur Kardashian u grabit me armë në Paris gjatë javës së modës. Grabitësit hynë në dhomën e hotelit ku ajo po qëndronte ndërsa ishte vetëm një natë para se të largoheshin.

Më vonë u zbulua se ata kishin vjedhur unazën e saj prej diamanti me vlerë prej 4.9 milionë dollarësh, që West i kishte dhënë asaj kohët e fundit.

Muajin pasues, West anuloi pjesën tjetër të turneut të tij dhe u shtrua në spital për lodhje

Kardashian ka qëndruar në krah të West gjatë luftimeve të tij për shëndetin mendor.

Pasi kishin probleme me shtatzëninë, Kardashian dhe West u kthyen në zëvendësim për dy fëmijët e tyre të ardhshëm. Ata mirëpritën vajzën Chicago në janar 2018 dhe djalin Psalm në maj 2019.

Në të njëjtin muaj lindi djali i tyre i vogël, çifti festoi përvjetorin e pestë duke rinovuar zotimet e tyre në një ceremoni private, të zbuluar më vonë në një episod të KUWTK.

Në vitin 2020, betejat e shëndetit mendor të West, duke përfshirë një diagnozë bipolare, u bënë shqetësuese ndërsa ai njoftoi një kandidim presidencial në platformën e ndjekjes së vlerave të krishtera.

Në një tubim, West zbuloi se ai dhe Kardashian pothuajse kishin abortuar kur ajo mbeti shtatzënë me North. Ky zbulim nxiti përçartje nga West.

West më vonë kërkoi falje për zbulimin e çështjeve private familjare dhe Kardashian lëshoi ​​një deklaratë të gjatë në Instagram në lidhje me çështjet e vazhdueshme të shëndetit mendor të burrit të saj.

Problemet mes tyre vazhdojnë edhe në ditët e sotme, duke u aluduar se çifte jetojnë të ndarë.

Postime të ngjashme

Bebe Rexha publikon këngën e re “Sacrifice”

S.B.

“Zemra jote është e pastër”, Nicola Peltz uron 22-vjetorin e lindjes së Brooklyn Beckham

S.B.

Dhurata Dora josh me paraqitjen nga vaska: E dua verën

S.B.

Rita Ora shpërndan imazhe nga studio, derisa përgatitet për pjesën e dytë të mini-albumit “Bang”

S.B.

Pakujdesi i Bella Hadid ndaj flokëve, shihet duke u shëtitur në Paris

S.B.

“Goat”, albumi nga Fero shumë shpejt lansohet në treg

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...