Agjencia Zhurnal.mk

Taksat SHBA-Kinë,Trump: Pekini ka thyer marrëveshjen

Zëvendës kryeministri kinez po fluturon drejt Shteteve të Bashkuara për të vazhduar bisedimet rreth marrëveshjes tregtare, por Kina e prishur marrëveshjen dhe do ta paguajë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar vetë presidenti Donald Trump në Florida, sipas asaj që transmetojnë mediat amerikane.

Tratativat komerçale mes SHBA-së dhe Kinës do të vijojnë gjatë orëve në vijim ndërsa mesnatën e të premtes janë parashikuar futja e taksave të reja kundër Pekinit.

Linja e ashpër e Kinës në tratativat tregtare me Shtetet e Bashkuara është e ndjekur nga deklarata të mëparshme të presidentit amerikan, Donald Trump. Sipas saj që raporton Wall Street Journal duke cituar disa burime të forta, nuk përjashtohet një keqkuptim mes të gjithave palëve dhe të dy partive në leximin e sinjaleve respektive.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...