Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Tamponi i radhës sërish pozitiv, Osimhen duhet të presë në “bokse”

Victor Osimhen është ende pozitiv me Koronavirus. Klubi i futbollit të Napolit e komunikoi lajmin në profilin e tij në rrjetet sociale.

“Tamponi i kryer këtë mëngjes për futbollistin Victor Osimhen rezultoi pozitiv me COVID-19. Lojtari do të përsërisë testin gjatë javës”.

Ky është teksti i deklaratës së klubit. Sulmuesi i Napolit ishte testuar pozitivisht më 1 janar, pasi u kthye nga trajtimi në Belgjikë dhe më pas nga ditëlindja e tij në Nigeri, ku ai kishte marrë pjesë në një festë surprizë që ia kishin orgabizuar anëtarët e familjes (për 22-vjetorin).

I riu u kërkoi falje klubit, shokëve të tij të skuadrës dhe tifozëve, por nuk munguan kritikat. Tani priten masat që do të marrë Napoli (do të ndëshkohet me një gjobë të majme).

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...