Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Tani më Facebook u’a gjen të dashurin!

Zhurnal Ads

Facebook (FB) ka nisur shërbimin e saj të takimeve në 32 vende evropiane pasi u vonua për disa muaj për shkak të shqetësimeve të privatësisë së të dhënave.

Takim përmes Facebookut do të fillonte më 13 shkurt, por njoftimi u shty pasi shqetësimet u ngritën nga Komisioneri i Mbrojtjes së të Dhënave të Irlandës (DPC), i cili mbikëqyr Facebook (FB) sepse selia evropiane e kompanisë është në Dublin.

Rregullatori tha që kompania amerikane e mediave sociale ka dhënë që nga ajo kohë “sqarime të hollësishme” se si të dhënat personale do të përpunohen në lidhje me tiparin e takimit, transmeton Telegrafi.

Zyrtarët nga rregullatori kontrolluan zyrat e Facebookut dhe paraqitën një numër pyetjesh dhe shqetësimesh te kompania, i tha Graham Doyle, nënkryetari i DPC në një deklaratë të enjten për CNN Business.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Google po ndërton një qytet krejt të ri për punëtorët e saj

admin

Twitter “humanizon” përdoruesit

S.B.

Apple largon aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë

S.B.

Google dhe Twitter zotohen se do të bllokojnë dezinformatat nga zgjedhjet në SHBA

admin

35 vite nga debutimi i Super Mario

admin

Shkencëtarët printojnë ndërtesa prej dheu

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...