Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Taravari: ASH po vazhdon me ekspansionin në elektoratin shqiptar

Shkup, 21 korrik – Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari ka komentuar anketat e fundit lidhur me rejtingun e partive politike, e që sipas tij, ASH-AAA po vazhdon me rritje të vazhdueshme.

“Anketa regullisht bëjmē te gjithe partitë dhe e dijmë kush ku qëndron. Është eveidente dhe e pakojtestueshme në të gjitha anketat e cilës do qoftë agjension, se BDI ka rrënie të paktë por të vazhdueshme dhe ASH ka rritje të vazhdueshme, nē qoftë se anketat krahasohen 2020 dhe 2021. Dmth përsëri po e gjeneralizoj, një gjë është e sigurtë se në të gjtiha anketat relevante dallimi ndërmjet ASH-së dhe BDI-së është me diferënce + ose – 1%, qē është në korrniza të gabimit statistikor të mundshëm në këtë lloj hulumtimesh.

Si konstatim, BDI vazhdon me tkurrjen e saj të ngadalshme por të vazhdueshme, kurse ASH vazhdon me ekspansionin në elektoratin shqiptar! Definivisht dhe pa dyshim shqiptarët në Maqeoni ASH-në e shohin si shpresë dhe alternativ të vetme për qeverisje në të ardhmen!”, theksoi për INA, sekretari i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.(INA)

Postime të ngjashme

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...