Agjencia Zhurnal.mk

Taravari: Nëse bëjmë koalicion me Alternativën dhe Besën, do të mposhtim BDI-në

Shkup, 22 maj – Sekretari gjeneral i Aleancës për shqiptarët dhe kreu i komunës së Gostivarit, Arben Taravari në një intervistë për emisionin debativ ‘Click plus’ në Tv21 ka folur mbi gjendjen aktuale në vend pas zgjedhjeve presidenciale si dhe problemet me të cilat po përballet si kryetar komune me theks në sferën e arsimit, transmeton Zhurnal.mk

Taravari mes tjerave është ndalur edhe tek bashkëpunimet e mundëshme dhe koalicionet që mund të bëhen nga ana e partive shqiptare, e këtu ka përmendur se nëse si ASH vendosin të bëjnë koalicion me Alternativën dhe Lëvizjen Besa, ato mund të mposhtin BDI-në.

“Nëse vendosim të bëjmë koalicion me Alternativën dhe Besën, do të fitojmë BDI-në”, ka thënë mes tjerave Taravari.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...