Agjencia Zhurnal.mk

Taravari: Po bëhet teatër në bisedime, BDI e LSDM do kenë shumicë të thjeshtë

Shkup, 14 gusht – LSDM dhe BDI me PDSH do të formojnë një qeveri që do të ketë shumicën prej 62 deputetëve dhe me negociatat që po bëjnë si teatër, thotë Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

– Nuk besoj se LSDM ka mbështetjen e një deputeti nga VMRO apo një partie tjetër, kështu që qeveria do të ketë një shumicë të paqëndrueshme. Ne nuk kemi asgjë për të kërkuar në një qeveri të tillë, ne do të bëjmë kompromise vetëm me BDI. “Me ta, unë jam skeptik që reformat janë të mundshme, sikur të luftonit krimin me kriminelët,” tha Taravari për Alfa TV.

Taravari theksoi se bashkëpunimi me Afrim Gashi – Alternativa është i fortë dhe njoftoi se ata tashmë po diskutojnë zgjedhjet lokale këtë vit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...