Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

“Target-Fortesa”, Sot aktvendimi ndaj ish kreut të DSK-së Sasho Mijallkov

Shkup, 26 shkurt, Zhurnal.mk – Në Gjykatën Penale në Shkup, sot thonë fjalët përfundimtare për rastin “Target-Fortesa”, që ka të bëj me përgjimet masive në DSK të ish kreu i DSK-së Sasho Mijallkov, infomon Zhurnal.mk.

Sipas aktakuzës, përmes tre sistemeve për përgjimin e komunikimeve në DSK, në periudhën nga viti 2008 deri në 2015, ku janë përgjuar në mënyrë të paligjshme mbi 20 mijë qytetarë.

Përveç përgjimit të paligjshëm, ai akuzohen gjithashtu për shkatërrimin e pajisjeve për përgjimin e komunikimeve, e cila vlerësohet në 1.4 milion euro.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...