Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Tartë lulediell me pjeshkë dhe manaferra

PËRBËRËSIT: 200 g miell, 100 g sheqer, 100 g gjalpë i butë, 1 vezë, 1 lugë çaji fryrës me vanilje, pjeshkë dhe manaferra.

PËRGATITJA: Formoni brumin me të gjithë përbërësit, e lini të pushojë në frigorifer për 30 minuta. E shtroni në tavë dhe e shponi me pirun, unë i thërmova ca biskota meqë frutat ishin të ngrira, por nuk kishte nevojë. Vendosim frutat, shtojmë pak sheqer edhe copa gjalpi sipër.
E pjekim në furrë të parangrohur me 180 gradë për 30 minuta derisa të marri ngjyrë. E shijoni me akullore. JU BËFTË MIRË!

Postime të ngjashme

Biftek me patate të reja dhe sherbelë në furrë

D V

Kek me Milka dhe fruta pylli

D V

Byrek me qepë të njoma dhe oriz

D V

Cheesecake me çokollatë të zezë dhe luleshtrydhe

D V

Fërgesë verore; Receta më e mirë për këtë stinë

D V

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...