Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

Paralelisht me hetimin penal, Prokuroria duhet të hapë edhe hetim financiar për rastin Rashkovski, tha në emisionin “360 Gradë” në Alsat, Slagjana Taseva, kryetare e Transparencë Internacional Maqedoni dhe ish kryetare e Komisionit për parandalimin e korrupsionit.

Taseva shtoi se është e nevojshme të shihet se ku kanë përfunduar paratë nga blerja e softuerit për shkelje në trafik.“Ajo që Prokuroria mund të bëjë tani, përkrah kontrollit të bërë nga Komisioni për parandalimin e korrupsionit, duhet paralelisht me hetimin penal të hapin edhe hetim financiar. Të shohin ku kanë përfunduar paratë nga ky tender. Çfarë ka ndodhur? Ekziston një strategji e tërë për hetimet financiare”, tha Taseva.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...