Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Taulant Balla: Durrësi do të bëhet me portin më modern në Mesdhe, në mandatin e tretë zgjidhet përfundimisht problemi i shqiptarëve për ujë të pijshëm 24 orë

Kandidati i Partisë Socialiste në Elbasan, Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” në “News 24” deklaroi se Durrësi nën drejtimin e PS-së do të bëhet me portin më modern në Ballkan.

“Dje kemi pasur mbi 11 mijë të vaksinuar, që për një ditë të vetme, është shifër e pakrahasueshme me asnjë tjetër. Kjo ëhstë një tjetër betejë e fituar, sepse në fund politika është të fitosh beteja. Shqiptarët më 25 prill do i japin Ramës mundësinë për të vazhduar përpara. Berisha po barazon pak e nga pak Enver Hoxhën në politikë.

Ky mandat i ri zgjidh përfundimisht problemin e ujit të pijshëm. Ne do të riparojmë pjesën më të madhe të zonave informale në Elbasan, me infrastrukturë moderne. Tek rindërtimi dhe vaksinat, ra në sy lobimi i Ramës. Transformimii i portit të Durrësit do ta shndërrojë Durrësin në qytetin me portin më modern në Mesdhe.  Ne luftojmë ndaj virusit, e duket se Basha është bërë aleat. Falë Ramës, kemi marrë mbi 2 milionë vaksina”, tha Balla.

Taulant Balla nënvizon se sigurimi i vaksinave është meritë e lobimit personal të Ramës.

“Në Maqedoninë e Veriut ka një numër vaksinash shumë të reduktuar. kemi 120 vende të botës, ku vaksina nuk ka shkuar ende akoma. Sigurimi i vaksinave është meritë e lobimit personal të Ramës”, u shpreh Balla.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...