Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Tavë e përzier

Përbërësit

3,5 lugë të gjellës

gjalpë

3,5 lugë të gjellës

miell

750 ml

qumësht

1 lugë të çajit

kripë

1 lugë të çajit

Biber i zi

50 gr

djathë

½

makarona

50 gr

përshutë

Përmbi

100 gr

djathë

cheddar

Hapat
1Makaronat zieni, pas zierjës kulloni, furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius.

2Në një tavë shkrinë gjalpin, shtoni miellin dhe fërgoni pak të dyja.

3Qumështin ia shtoni dalë nga dalë së bashku me kripën, biber e zi dhe muskatën e bërë nerende.

4Pastaj ia shtoni djathin, makaronat, përshutën e prerë. Enën e pjekjës e vëni për pjekje rreth 10 minuta, e merrni nga furra ia shtoni cheddar djathin dhe e vëni prap në furrë.

5Ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Krap i pjekur sipas recetës së lashtë shqiptare

Dafina Vidishiqi

Biskotat e thjeshta me kos – Përgatiten brenda 30 minutave!

Dafina Vidishiqi

Ja se si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

Lea Muslija

Truk për gatimin e simiteve të shijshme: Si t’ia arrini ta bymeni përherë brumin

Dafina Vidishiqi

Gjithçka është në shijen perfekte: Mish pule nga furra!

Dafina Vidishiqi

Makarona të pjekura me djathë feta

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...