Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Taylor Swift rikompozon këngën e saj “Love Story”

Taylor Swift ka rikompozuar versionin e këngës së saj hit “Love Story” si përpjekje për të marrë kontrollin mbi veprat e saj.

Incizimet origjinale të Swftit ishin shitur më 2019 pa dëshirën e saj dhe kjo ka shtyrë atë të kthehej në studio dhe të incizonte sërish gjashtë albumet e saja të para, shkruan BBC-ja të premten.

Këngëtarja do jetë pronare e këtyre incizimeve për të cilat ajo shpreson që mund t’i zëvendësojnë origjinalet.

Po cilat janë ndryshimet e këngës “Love Story” të vitit 2008 me atë të vitit 2021?

Teksti është i njëjtë, por jo edhe muzika.

“Më të vërtet doja që grupi im muzikor ta luante këtë këngë në këtë version”, ka thënë Swift. “Sepse ka vite që ata luajnë këtë këngë sërish dhe sërish”.

Gjithçka tingëllon më e mprehtë dhe ka më shumë ndërprerje në mes të instrumenteve. Kjo ju lejon që të vëreni disa detaje të vogla që ju kishin ikur te kënga origjinale.

Zëri i Swiftit është pjekur gjithashtu. Ka shumë thellësi dhe ngrohtësi në vokalet e saj; dhe ajo këndon më qartë (krahasoni ndarjen midis fjalëve “sytë e mi” në vargun hapës). Sidoqoftë, ajo bën një punë të mirë për të kapur pafajësinë romantike që ajo përçoi së pari si një 18-vjeçare.

Ka edhe detaje të tjera të vogla. Kitarat elektrike në dekorimin e këngës janë pak më pak të ashpra. Një violinë që ishte shumë më e lehtë tani është papritmas shumë më e spikatur.

Por ju mund të kaloni midis dy këngëve dhe mezi të vëreni ndryshimin. Çka është pikërisht ajo që dëshironte Swift? Regjistrimet e reja synojnë të zvogëlojnë vlerën e këngëve të saj origjinale.

Postime të ngjashme

Jehona Dreshaj lë pa fjalë teksa merr poza joshëse në fustan të kuq

D V

Enca e bën sërish, ‘ngacmon’ me pozën ku vë gjoksin në plan të parë

D V

“Chillin’ in Kosovë”, Linda Halimi publikon foto në vendlindje

D V

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

D V

Të gjithë presin ta shohin në Tokio zhytësen e bukur braziliane – Ingrid Oliveira vjen në LO pas skandalit në Rio

D V

Në profilin e Keisi Medinit këto ditë dominojnë pozat me bikini

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...