Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të dhënat e fundit! Magnituda 6.7! Tërmeti i fuqishëm shkundi Greqinë, u ndje dhe në Turqi

Zhurnal Ads

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Greqinë fqinje.

Sipas matjeve të fundit fuqia e tërmetit është 6.7 shkalla Rihter.

Megjithëse mediat turke që  japin edhe pamje nga Izmiri flasin për 6.9-7 Rihter.

Epiqendra ishte 19 km ne veriperendim të Samos. U ndje ne gjithe periferine e Atikes, ne Rodos, Siros, Krete dhe ne zona te tjera te vendit.

Gjithashtu Ne ishullin Samo shumica e shtepive nuk kane pesuar deme, por ka te tjera te krisura ise me shembje te pjesshme- deklaron kryetari i bashkise .

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bosnia dhe Herzegovina, lamtumira e fundit për tetë adoleshentët

T E

Presidenti Trump u jep amnistinë 20 personave

S.B.

Tjetër ditë e zezë për Italinë, 636 të vdekur dhe rreth 38 mijë të infektuar me Covid

T E

Gjermani raporton mbi 17 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

Italia regjistron afër 22 mijë raste të reja me COVID-19, rekord i ri që nga shpërthimi

admin

SHBA afër 220 mijë vdekjeve nga COVID-19

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...