Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

Nga sot (e martë) ka filluar zyrtarisht Muaji i Shenjtë i Ramazanit.

Për një muaj të tërë, myslimanët e devotshëm nga anë e kënd globit do të agjërojnë deri në ditën e fundit, e cila më pas kurorëzohet me festën e Fitër Bajramit të nesërmen.

Në rrjetet sociale, njerëz të shumtë kanë shprehur urimet e tyre për këtë festë, duke iu dëshiruar njëri-tjetrin agjërim sa më të lehtë.

Një gjë të tillë e kanë bërë edhe emrat e njohur nga estrada, të cilat përmes rrjeteve sociale, iu kanë shprehur urime fansave të tyre për muajin e madhërishëm.

Disa prej tyre të cilët janë myslimanë të devotshëm, janë edhe vet agjërues gjatë Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Të tillë janë reperi Gold AG, këngëtari Labinot Tahiri, këngëtarja Leonora Jakupi e shumë të tjerë.

Në vazhdim ju sjellim disa prej urimeve për fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit, nga yjet e estradës shqiptare.

https://www.instagram.com/p/CNlu55lBWTJ/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...