Agjencia Zhurnal.mk

Të famshmit shqiptarë urojnë festën e Kurban Bajramit

Festa e Kurban Bajramit sot (e premte) po kremtohet nga myslimanët në mbarë botën.

Në këtë ditë madhështore, me shpresën për paqe dhe harmoni të gjithë kanë gjetur kohën e duhur për të uruar njëri-tjetrin.

Në një frymë të tillë u përfshinë edhe fytyrat e famshme publike, të cilët kanë shprehur për fansat urimet dhe mesazhet më të mira.

View this post on Instagram

URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on

Të njëjtit kanë ndarë fotografi të ndryshme në rrjetet sociale me urime të përzemërta për ata që i ndjekin.

Reperi Gold AG këtë herë ka zgjedhur një imazh që duket të jetë realizuar në vendin e shenjtë, Medinë, kurse në anën tjetër Mozzik zgjodhi të pozojë me një qingj – kjo si nder për Kurban Bajram.

Festa është uruar edhe nga këngëtarët Dafina Zeqiri, Majk, Capital T, 2 Ton, Sabri Fejzullahu, Leonora Jakupi, Edona Llalloshi, Fero, Lindon Berisha, etj.

Më poshtë mund të ndiqni disa prej postimeve të yjeve shqiptarë për festën e Kurban Bajramit:

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!