Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Të folurit në takime

Të folurit nëpër takime është proces i lehtë për disa persona, por për një pjesë tjetër mund të jetë plotësisht e vështirë dhe herë herë frikësuese.

Nëse bëni pjesë në grupin e fundit gjatë një takimi, përpiquni që të përgatisni disa fraza të dobishme që mund t’i përdorni gjatë bashkëbisedimit. Më poshtë paraqiten tri mënyra për të filluar:

1. A kemi menduar për… Nëse ju keni një ide për të shtuar, por nuk jeni tepër të sigurt për të, atëherë shprehuni thjesht duke kontribuar në bisedë, në vend që t’i shmangeni asaj.

2. Të dini të mbroheni – Mund të jetë e vështirë që të pajtohen me diçka pa bërë debate të forta, por me anë të komenteve tuaja duhet të shpjegoni se jeni duke mbajtur një qëndrim të caktuar.

3. Kjo mund të jetë një pyetje e sikletshme… Ju mund të ngurroni të flisni kur ende nuk e dini se çfarë po ndodh në takim. Mos qëndroni pa folur, por kërkoni sqarime dhe informacion, pasi kështu mund të ndihmoni të tjerët që janë në të njëjtën pozitë si ju.

Postime të ngjashme

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Hapën themelet e një ndërtese, banorët e një fshati në Indi gjetën një enë të mbushur me stoli ari dhe argjendi – por gëzimi i tyre zgjati shumë pak

S.B.

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë

S.B.

Stërvitësi vritet nga ariu i cirkut pasi harroi të hiqte maskën e koronavirusit në kafazin e tij

S.B.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...