Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Të gjithë në pritje të Juventus – Napoli

Sonte do te zhvillohet super përballja mes Juventusit dhe Napolit, e vlefshme për Superkupën e Italisë.

Juventusi ka fituar plotë tetë herë këtë trofe në vitet (1988, 1995, 1997, 2002, 2003, 2012, 2013, 2015 dhe 2018), kurse Napoli vetëm dy herë dhe në të dy ishin përball “Bianconerëve” në vitet (1990 dhe 2014).

Vendasit do jenë me disa mungesa të mëdha shkaku i rasteve pozitive me COVID-19, kurse mysafirët më shumë kanë probleme me lëndime.

Dyshja shqiptare, pra mbrojtësi i krahut të majtë Elseid Hysaj dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani pritet të jenë në stol.

Formacionet e mundshme:

Juventus (4-4-2): Szczesny; Danilo, Demiral, Bonucci, Frabotta; Bernardeschi, Rabiot, Bentacur, Chiesa; Morata, Ronaldo.

Napoli (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui; Bakayoko, Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Petagna.

Ndeshja zhvillohet në “Mapei Stadium” dhe nis në ora 21:00.

Postime të ngjashme

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

LA Lakers mposhtin Golden State Warriors me rezultat të thellë

Z H

Pioli: Fitore e rëndësishme pas dy javëve të vështira

Z H

Vazquez ultimatum Realit

Z H

Shkarkimi i Mourinhos, mund t’i kushtojë 35 milionë euro Tottenhamit

Z H

Edmond Zefi e fut në gjumë edhe boshnjakun Dananovic

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...