Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të hënën “rihapet” Italia, bilanci vijon i qëndrueshëm

Bilanci italian i pandemisë flet për një rritje të lehtë të infektuarve, që nga 13844 shkojnë në 16232, ndërkohë që viktimat mbeten në të njëjtin nivel, me 360 në 24 orët e fundit.

Mbeten ende mbi 22 mijë persona të shtruara në spitalet italiane, 3mijë prej tyre në terapi intensive, ndërkohë që në rritje nga dje duket edhe niveli i pozitivitetit, me  4.4%.

Lombardia mbetet rajoni më i goditur, i ndjekur nga Veneto, Kampania dhe Emilja Romanja.

Nga e hëna në vendin fqinj hapin restorantet dhe baret në hapësirat e jashtme, ndërkohë që hapen edhe pishinat, ekspozitat, muzetë kinematë dhe teatrot.

Për qendrat tregtare duhet të pritet për 15 majin, dhe palestrat nga 1 qershori.

Postime të ngjashme

65 palesinezë dhe gjashtë izraelitë të vdekur nga konflikti katër ditorë në Gaza

N E

Në 24 orët e fundit Meksika ka regjistruar 267 viktima nga Kovid-19

N E

Spanja pret rreth 45 milionë turistë të huaj këtë vit

N E

Lehtësohen masat kufizuese, Greqi do të lejohen dasmat dhe pagëzimet, por me disa rregulla specifike

N E

Këshilli i Sigurimit i OKB-së zhvilloi takimin urgjent për situatën në Jerusalem

N E

Bullgaria me qeveri tranzitore deri në zgjedhjet e parakohshme në korrik

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...