Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Të hënën takohet Zaevi me Ursulla von der Leyen

Shkup, 8 maj, Zhurnal.mk – Të hënën do të takohen kryetarja e Komisionit Evropian, Ursulla von der Leyen me kryeministrin Zoran Zaev, ka bërë të ditur zëdhënësi i KE-së.

Temë e takimit do të jetë, paralajmërimet, se Shkupi dhe Tirana mund të ndahen në procesin eurointegrues.

Kjo deklaratë vjen, ngaqë eurokomisari për zgjerim, Oliver ka ripërsëritur qëndrimin, se në rast se nuk ka zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, është i mundur opsioni i ndarjes së Shkupit dhe Tiranës në procesin eurointegrues, pasi siç ka deklaruar ai, Tirana tashmë e një kohë të gjatë i ka përmbushur kushtet.

Postime të ngjashme

VMRO: Kompromisi për gjuhën, tradhti kombëtare

Zekirija Haxhiu

19 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid

Zekirija Haxhiu

Këshilli i BE-së me mbështetje të madhe për propozimin portugez

Zekirija Haxhiu

Pahor: Do të ishte tragjike për Shkupin nëse vetëm Shqipëria mer dritë jeshile për negociata

Zekirija Haxhiu

Prej nesër në Greqi mund të hyhet edhe me test të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Mariçiq: Bashkëpunimi rajonal kyç për luftë kundër krimit të organizuar

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...