Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Të hetohen votat e pavlefshme”, Kujtim Gjuzi në Kuvend: Kryeministri ka ngritur sistem spiunazhi, seanca e sotme e zhvilluar me nxitim

Deputeti Kujtim Gjuzi, në fjalën e tij në parlament, i ka bërë thirrje Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela, që të hetojë votat që kanë dalë të pavlefshme në procesin zgjedhor të datës 25 prill 2021.

Gjuzi theksoi se është i turpshëm, fakti që kryeministri ka ngirtur një sistem të tërë të spiunazhit, duke shtuar edhe se seanca e sotme po zhvillohet me nxitim.

“Ne që u quajtëm opozitë e re, kemi dy vjet që jemi në parlament. Seanca duket e nxituar. Ngarkesa është shumë e madhe dhe nuk ka as 24 orë që na keni njoftuar. ne ishim korrekt me ju, ndërsa ju nuk ishit korrekt me ne.

Ju na keni lënë minutazh të reduktuar dhe nuk kemi përçuar tek qytetarët shqiptarë të vërtetën 100 për qind. Zoti kryetar, ju që njiheni si burrnor, të lejonit kryeministrin të merrej me spiunë. I jam drejtuar Prokurorit të Përgjithshëm Olsian  Çela që të hetojë për votat e pavlefshme”, deklaroi Gjuzi.

Postime të ngjashme

Rama poston videon e veçantë nga karnavalet e Korçës

Bekim Laçi

Shembja e Teatrit, nis seanca e tretë në “Kushtetuese”

Bekim Laçi

Ndërtimet e paligjshme në bregdet/ Disa të arrestuar dhe të shpallur në kërkim në Himarë

Bekim Laçi

Eksportet drejt Maqedonisë së Veriut, rritje me mbi 700 milionë lekë

Bekim Laçi

Vaksinimi, 42,781 vaksinime deri tani për arsimtarët, mbi 25 mijë me dy doza

Bekim Laçi

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...