Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të mbijetuar dhe viktima-kjo do të jetë politika suedeze 2021

Nuk ka humbur vetëm jeta në pandemi, por edhe shfaqjet që janë paraqitur prej kohësh në politikën suedeze.

Ide tjera kanë mbijetuar dhe mbase është shtuar edhe ndonjë mendim, thekson gazetari i SvD, Göran Eriksson, duke kujtuar ngjarjet nga e kaluara deri tani.

“Ne shohim që shumë vende tjera ku policia shpërndahet në rrugë duke ndëshkuar njerëzit”, deklaroi Johan Carlsson, drejtor I përgjithshëm I Shëndetit Publik, në një konferencë me gazetarë.

Ndodhi kur ata që ishin përgjegjës ende menduan se ishte në rregull të tregtonin Suedinë si diçka të ndryshme, transmeton RTKLive.

Postime të ngjashme

Paralajmëron shefi i NATO-s: Evropa s’mund ta mbrojë e vetme veten nga Rusia

S.B.

Greqi: Rastet e reja Covid vazhdojnë mbi 2 mijë, spitalet nën presion të madh

S.B.

Papa Françesku niset drejt Irakut, do ta ruajnë 10.000 policë e ushtarë

S.B.

Shkalla e lindjeve në SHBA bie gjatë pandemisë

S.B.

Australia i kërkon KE-së të rishikojë bllokadën e vaksinave nga Italia

S.B.

Hungaria mbyllet sërish

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...