Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Të mërkurën interpelanca për Dimitrovin, VMRO me dy propozime tjera

Të mërkurën do të thirret seanca për interpelancën ndaj zëvendëskryeministrit të Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov. Nisma e opozitës maqedonase VMRO-DPMNE dhe E Majta vjen në rend dite pas gati dy muaj zvarritje dhe ballafaqim i deputetëve me rend dite të mbingarkuar.

Opozita propozon edhe dy interpelanca të tjera, njërën ndaj zëvendëskryeministrit për luftë kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski dhe tjetrën ndaj ministrit të Drejtësisë, Bojan Mariçiq. Sipas opozitës, interpelanca ndaj Nikollovskit ka për bazë indeksin e dobët të vendit në listën e luftës kundër korrupsionit, ndërsa interpelanca ndaj Mariçiq ka për bazë neglizhencën e tij në rastin “Javna Soba”.

Postime të ngjashme

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...