Agjencia Zhurnal.mk

Të mërkurën merret vendimi për rastin “Syri i Popullit”

Prishtinë, 17 janar – Zhurnal.mk – Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”.

Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve, njofton Klan Kosova.

Ata duke i mohuar akuzat e kanë cilësuar ngritjen e aktakuzës si të montuar dhe politike. Po ashtu fjalën përfundimtare e dha edhe i akuzuari për tentim vrasjen e avokatit, Azem Vllasi, Murat Jashari pavarësisht që Gjykata e liroi për shkak të sëmundjes.

Fjalët përmbyllëse të të akuzuarve për rastin “Syri i Popullit”

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...