Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Të mërkurën në Kosovë ndodhën 50 aksidente trafiku dhe u arrestuan 26 persona

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 50 aksidente komunikacioni, 19 prej tyre me persona të lënduar kurse 31 tjerë me dëme materiale.

Gjithashtu, të mërkurën Policia njofton se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 259 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit, kurse 719 tiketa trafiku janë shqiptuar për qytetarët që nuk kanë respektuar masat antiCOVID, transmeton Telegrafi.

Po ashtu, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar edhe 26 persona, 22 janë dërguar në mbajtje kurse tre në vuajtje të dënimit.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...