Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Të mërkurën Zaevi takohet me Selën dhe Gashin

Shkup, 27 mars – Deputeti Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, bëri të ditur se të mërkurën opozita shqiptare do të takohet me kryeministrin Zaev për të diskutuar për ligjin për shtetësinë dhe gjetjen e zgjidhjes.

Takimi do të mbahet të mërkurën në ora 10:00.

“Kam një lajm të mirë edhe për të gjithë ata që kanë problem me shtetësinë se presioni ynë arriti suksesin e vet dhe ditën e merkur në ora 10 do të takohen dy kryetarët me kryeministrin dhe përfaqësues të Qeverisë bashkë me koordinatorët e koalicionit tonë dhe atyre qeveritarë me qëllim që të gjejmë zgjidhjen për ligjin për shtetësinë”, tha Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA.

Postime të ngjashme

Zaev: Nuk lejojmë në tryezë të vendoset identiteti dhe gjuha maqedonase

Zekirija Haxhiu

Himni i Maqedonisë V. më tepër monoetnik se sa multietnik, çfarë duhet ndryshuar?

Zekirija Haxhiu

Vullnet Ameti takohet me akademikun Marenglen Verli nga Shqipëria

Zekirija Haxhiu

Alternativa-ASH: Edhe një dështim tjetër në procesin integrues

Zekirija Haxhiu

Filipçe: Nxënësit në shtator mund të kthehen në shkolla

Zekirija Haxhiu

Dy ditët e ardhshme i mbarë vendi në fazën e portokalltë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...