Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të paktën 16 persona vdiqën në tajfunin “Goni” në Filipine

Zhurnal Ads

Tajfuni Goni ka prekur zonën e Filipineve dhe ashtu sikurse ishte parashikuar ka sjellë erëra dhe shira të dendur.

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë dhe përmbytjeve të shkaktuara prej saj.

Dhjetë persona, përfshirë një pesë vjeçar, u raportua se kishin vdekur në provincën Albay. Disa u mbytën, një tjetër u mor përpara nga një masiv balte, ndërsa njëri u vra nga një pemë që binte.

Autoritetet vendase kanë nisur menjëherë evakuuimin e qytetarëve edhe pse shprehen se në këtë situatë pandemie është shumë e vështirë.

Mark Timbal nga agjencia e katastrofave në Filipine ka thënë se 19 milionë njerëz mund të jenë prekur nga pasojat e tajfunit Goni.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Eliot Engel nesër largohet nga Kongresi

T E

Merkel paralajmëron kufizime të ashpra për qytetet që kanë rritje të rasteve me COVID-19

admin

OBSH jep lajmin e mirë për vaksinën: Mund ta kemi brenda vitit

admin

Itali: Kufizime të reja për të shmangur valën e tretë COVID-19

S.B.

Shkatërrohet banda shqiptare/ 17 të arrestuar në operacionin anti-drogë

T E

Prej tri ditësh Kilimanxharo është kapluar nga zjarri, zjarrfikësit po luftojnë për ta lokalizuar në 6 mijë metra lartësi mbidetare

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...