Të paktën 19 të vdekur pas përplasjes së dy anijeve

Të paktën 19 persona u vranë në Bangladesh dhe më shumë se një duzinë prej tyre janë të zhdukur, kur një anije plot pasagjerë goditi një transportues mallrash që transportonte rërë.

 

“Ne kemi gjetur 19 trupa deri më tani”, konfirmoi Anisur Rahman, shefi i policisë në rrethin lindor të Brahmanbaria, ku ndodhi aksidenti, raporton reuters.

Ai deklaroi se nëntë gra dhe dy fëmijë ishin mes të vdekurve dhe se operacionet e shpëtimit për të zhdukurit ishin në progres.

Zyrtarët e policisë thanë se nuk e dinë numrin e saktë të personave të zhdukur, por udhëtarët thanë se më shumë se 50 persona ishin në bord, ndërsa një zyrtar i rrethit konfirmoi se disa prej tyre notuan në breg ose u shpëtuan.

Qindra njerëz vdesin çdo vit në aksidente detare në Bangladesh, një vend me shumë rrugë ujore të brendshme, por standarde të dobëta sigurie, dhe të paktën 26 persona u vranë në maj pasi një skaf i mbipopulluar u përplas me një varkë me rërë dhe u fundos në lumin Padma. 

Related posts

Të paktën pesë të vdekur nga të shtënat me armë në universitetin në Rusi – bëhet e ditur se çfarë kishte shkruar sulmuesi në rrjetet sociale

D V

Tërmet në Kroaci

D V

Pekini: Fajësimi i Kinës për koronavirusin nuk e pastron SHBA-në

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More