Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të paktën 25 persona janë vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në Brazil

Të paktën 25 persona, përfshirë një oficer policie janë vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në Rio de Zhaneiro, raportojnë mediat lokale.

Shkëmbimi i zjarrit ndodhi gjatë një operacioni policor në një lagje të varfër të qytetit.

Policia nisi operacionin pasi mori informata se trafikantët e drogës po rekrutonin fëmijë për grupet e tyre kriminale.

Dy pasagjerë në një vagon të metrosë u goditën nga plumbat, por mbijetuan, raporton Rel.

Policia konfirmoi vdekjen e një prej oficerëve të saj.

Sipas lajmeve lokale, banda e shënjestruar në këtë bastisje ishte e përfshirë në trafik droge, vjedhje të shumta, vrasje dhe rrëmbime.

Rio de Zhaneiro është një nga shtetet më të dhunshme të Brazilit dhe zona të mëdha janë nën kontrollin e kriminelëve, shumë prej tyre të lidhur me banda të fuqishme të trafikut të drogës.

Postime të ngjashme

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...