Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të paktën 70 të vrarë në sulmet e dyshuara të militantëve në Nigeri

Të paktën 70 civilë u vranë në sulmet në dy fshatra nga militantë të dyshuar islamikë në Nigeri, pranë zonës kufitare me Mali, thanë burimet e sigurisë të shtunën, raporton Reuters.

Rreth 49 fshatarë u vranë dhe 17 të tjerë u plagosën në fshatin Tchombangou, tha një nga burimet e sigurisë, i cili kërkoi anonimitet.

Një burim i dytë, një zyrtar i lartë në ministrinë e brendshme të Nigerisë, i cili gjithashtu foli në kushte anonimiteti, tha se rreth 30 fshatarë të tjerë ishin vrarë në fshatin Zaroumdareye.

Qeveria e Nigerisë nuk ishte menjëherë në dispozicion për të komentuar.

Postime të ngjashme

Mbi 300 persona të akuzuar për sulmin në Kongresin amerikan

T E

Raporti që vë në alarm Italinë: Rreziku nga Covid-19 është rritur, nevojiten masa të reja

T E

Synohet të ulet me 10% të dendësia mesatare e ndotjes së ajrit

Bexhet Musliu

Intensifikohet kërkimi në fushën e qarqeve të integruara

Bexhet Musliu

Dhoma e Përfaqësuesve miraton ndihmën prej 1.9 trilion dollarësh

T E

Greqia “blindon” Kakavijën, shtrëngohen masat për tu futur në këtë vend

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...