Agjencia Zhurnal.mk

Të paktën 8 policë afganë janë vrarë në një sulm ajror me talibanët

Të paktën tetë policë afganë u vranë në një sulm ajror gjatë një përleshjeje me talibanët, në incidentin më të fundit të ndoshur mes dy palëve, tha një zyrtar të premten, shkruan AFP.

Policia po luftonte talebanët në provincën Helmand të enjten vonë, kur forcat afgane kërkuan mbështetje ajrore.

“Unë mund të konfirmoj një sulm ajror në policinë afgane dhe për fat të keq, tetë policë u vranë dhe 12 të tjerë u plagosën”, tha Omar Zwak, zëdhënësi i qeverisë provinciale Helmand.

Numri i të vdekurve u konfirmua nga zëdhënësi i ministrisë së brendshme Nasrat Rahimi në Facebook. Ai tha se 11 të tjerë policë ishin plagosur.

Rahimi tha se një delegacion i përbashkët është caktuar për të hetuar incidentin.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...