Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Të premten do të shqyrtohet kërkesa për karantinimin e plotë të Prilepit

Zhurnal Ads

Shkup, 25 nëntor, zhurnal.mk – Kërkesën për karantinimin e plotë të qytetit të Prilepit, Komisioni për Sëmundje Infektive do ta shqyrtojë të premten.

Këtë e konfirmoi zëdhënësi i Qeverisë, Dushko Arsovski, i cili tha se situata me Covid-19 në Prilep është alarmante. Kërkesën për karantinë e ka bërë kryetari i komunës, Ilija Jovanovski.

“Do të duhet që nga mbledhja të dalin hapat e ardhshëm, mënyrat, masat dhe gjithçka që do të ndërmerret në Prilep për të zvogëluar përqindjen e të infektuarve me Covid-19”, pohoi Arsovski.

Në Prilep që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 2.688 raste me Covid-19, ndërsa aktualisht ka 982 raste aktive.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Filipçe: Kanë arritur disa frigoriferë që duhet të mbahen vaksinat Fajzer

T E

Editorial: А do bëhen Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti këtë fundvit “babadimër”?

R ZH

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19, është ulur vdekshmëria

E.E.

Fajnens think: Të identifikohen pjesë të cilat mund të ndikojnë në zhvillim

Z H

Euronews: Sofja po bllokon Shkupin për shkak të problemeve të saj në politikën e brendshme

T E

Shpërblime për personelin mjekësor, fonde për vaksina dhe skemë e garancisë shtetërore sigurohen me rishpërndarjen e Buxhetit

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...