Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të shtëna me armë në Chicago, tre të vdekur

Një person i armatosur i ka vrarë të paktën tre persona dhe i ka plagosur disa të tjerë në Chicago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Shefi i Policisë së Chicagos, David Brown, ka bërë të ditur se të shtënat me armë zjarri kanë filluar në ora 13:50, shkruan CNN.

I dyshuari – i identifikuar si 32 vjeçari Jason Nightengale – hyri brenda një garazhe parkimi dhe qëlloi një 30 vjeçar i cili ishte i ulur në automjetin e tij, i cili më pas vdiq nga plagët e marra.

Pak çaste më vonë, i armatosuri ka hyrë brenda një ndërtese dhe e ka qëlluar një roje të sigurisë.

I njëjti ka hyrë brenda një dyqani dhe aty e ka qëlluar në kokë një 20 vjeçar.

Disa persona të tjerë janë në gjendje kritike si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

Postime të ngjashme

Qeni robot që do të ndihmojë policinë

T E

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...