Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Të shtëna më armë në një ndërtesë zyre në Kalifornis, katër të vdekur

Të paktën katër persona, përfshirë një fëmijë, janë vrarë nga të shtënat në një ndërtesë zyre në jug të Kalifornisë, raportojnë mediat amerikane.

Policia tha se ata u thirrën në ndërtesën dy katëshe në Lincoln Avenue në Orange, në jug të Los Anxhelosit, rreth orës 17:30 me kohën lokale (00:30 GMT), transmeton oranews.

Policët qëlluan dhe plagosën të dyshuarin i cili u dërgua në spital, raporton BBC.

Situata është “stabilizuar” dhe nuk ka asnjë kërcënim për publikun, shton deklarata.

“Tmerruese dhe pikëlluese”, tha guvernatori i Kalifornisë Gavin Newsom në Twitter.

“Zemrat tona janë me familjet e prekura nga kjo tragjedi e tmerrshme sonte.”

SHBA-ja u trondit nga dy të shtëna të tjera masive në mars.

Tetë persona – shumica prej tyre aziatiko-amerikanë – u vranë brenda llixhave në Atlanta, Georgia, në 16 Mars, ndërsa 10 njerëz u qëlluan për vdekje në një dyqan ushqimesh në Kolorado në 22 Mars.

Presidenti Joe Biden u zotua të ndërmarrë “hapa të arsyeshëm” për goditjen e armëve të zjarrit , duke ripërtërirë thirrjen e tij për të ndaluar armët sulmuese dhe duke i kërkuar Kongresit të miratojë faturat që do t’i jepnin fund boshllëqeve në kontrollet e sfondit.

Postime të ngjashme

Pamje si në luftë, tornado goditet Çekinë – disa fshatra janë rrafshuar me tokë, ka edhe viktima

Dafina Vidishiqi

Britaniku 72 vjeç, rezultoi 43 herë pozitiv me coronavirus

Dafina Vidishiqi

“Pasurinë ia la vëllait”/ Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

Dafina Vidishiqi

Rreth 300 migrantë mund të kenë vdekur pas përmbytjes së anijes në Jemen

Dafina Vidishiqi

PE miraton rezolutë për të drejtën në abort të sigurt

Dafina Vidishiqi

Ambasadori amerikan kthehet në Moskë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...