Agjencia Zhurnal.mk

DETAJE SHTESË/Si ndodhi incidenti i armatosur në Bit Pazar, hajdutët plagosin punëtorin e higjenës komunale

Shkup, 9 nëntor – Në Bit Pazar sonte ka ndodhur një incident i armatosur ndërohë që thuhet se ka edhe të plagosur. Forca të shumta policore janë për momentin në vendngjarje ndërkohë që sipas të pranishmëve të shtënat kanë ardhur nga të gjitha anët edhe pse incidenti ka zgjatur shkurtë.

Shkup, 8 nëntor – Një punëtorë i Higjenës komunale është lënduar sonte nga të shtënat në Bit Pazar. Sipas informacioneve ende jozyrtare, i lënduari ka qenë duke fshirë rrugën në afërsi të teatrit shqiptarë kur ka vërejtur se si një grup hajdutësh kanë hyrë në një lokal.

Pasiqë ai ka nisur të bërtasë, grupi ka nisur të ikë mirëpo njëri prej tyre ka nxjerë pistoletën dhe ka gjuajtur ndaj punëtorit të higjenës komunale derisa plumbi e ka gjuajtur në këmbë kurse hajdutët kanë ikur.

Policia menjëherë ka reaguar mirëpo nuk ka arritur të kap hajdutin pasiqë ka ikur kurse punëtori i higjenës komunale është dërguar në spital, derisa incidentin e ka konfirmuar edhe MPB.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...