Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Të veshur si polic, si u plaçkiten 10 mijë euro shqiptarëve në autostradën Nish – Vranjë

Nish/Vranje, 27 dhjetor – Në orët hershme të mëngjesit në autostradën Nish – Vranjë janë ndaluar dy shqiptarë me një veturë me targa të Gjermanisë, ndërsa u janë vjedhur 10 mijë euro.

Siç raporton gazeta serbe “Blic”, sulmin e kanë bërë disa persona që janë shtirur si policë. Ata thuhet se kanë ndalur veturën dhe me automatik të veshur me uniforma i janë afruar veturës dhe udhëtarëve u kanë marrë rreth 10 mijë euro.

Raportohet se në veturë ishte një shqiptar me shtetësi të Shqipërisë dhe një shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Postime të ngjashme

Bajraktarov: Rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në psikiatër

Z H

Shtyhet seanca gjyqësore për rastin “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

Për 24 orë janë regjistruar mbi 10 mijë mërgimtarë

Z H

Barbov: Pacientët që humbën shijen gjatë infektimit, do të kenë pasoja më të rënda

Z H

Konsultime onlajn për punën e Grupit punues sektorial për mjedisin jetësor dhe ndryshimet klimatike

Z H

Seancë e re për “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...