Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Teatrot, kinematë, opera dhe baleti do të punojnë sipas Protokollit për organizim të ngjarjeve

Shkup, 22 shtator – Qeveria, në mbledhjen e sotme të pestë e pranoi mendimin e Komisionit për sëmundje ngjitëse, në pajtim të të cilit, kinematë, teatrot, shfaqjet operistike, të baletit he manifestime të tjera me projeksione filmike, projekte multimediale, festivalet dhe manifestime të tjera nga veprimtaria e kulturës do të punojnë sipas Protokollit për organizim të ngjarjeve.

“Me propozim të Komisionit për sëmundje ngjitëse, sot Qeveria i miratoi edhe Protokollin për punë të llixhave natyrore për kushte të pandemisë me KOVID-19, si dhe Protokollin për punë të qendrave edukative, shkollave muzikore dhe qendrave/shkollave për gjuhë të huaja në kushte të epidemisë me KOVID-19”, kumtuan nga shërbimi qeveritar për shtyp.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...