Agjencia Zhurnal.mk
Auto

TechArt akordon Porsche Panamera: Veturë më e shpejtë dhe me më shumë energji

TechArt, akorduesi i famshëm i veturave Porsche, prezantoi programin e tij GrandGT për Panamera, i cili “mbulon” pothuajse çdo aspekt të kësaj veture.

Sistemi i menaxhimit të motorit, i cili nuk ka ndikim në softuerin standard, rrit fuqinë e modeleve GTS dhe Turbo S me 180 kf dhe 150 Nm çift rrotullues, përkatësisht me 88 kuaj/fuqi dhe 130 Nm çift rrotullues.

Kjo do të thotë se motori 4.0-litër twin-turbo V8 zhvillon 660 kuaj/fuqi dhe 770 Nm në Panamera GTS dhe 709 kuaj/fuqi dhe 950 Nm çift rrotullues në Panamera Turbo S. Përshpejtimi nga 0 në 100 km/h zgjat 3.4, përkatësisht 3 sekonda . GTS arrin një shpejtësi maksimale prej 305 dhe Turbo S 315 km/orë, raporton formacar.

TechArt ka rritur gjerësinë e veturës me 50 mm përpara dhe 80 mm prapa duke zgjeruar harqet e rrotave. Parakolp i përparmë ka marrje më të mëdha të ajrit për të optimizuar rrjedhën e ajrit dhe për të përmirësuar ftohjen e frenave.

Kapaku i karbonit përmban një ventilim qendror dhe kontribuon në modelin “muskulor”, së bashku me një spoiler të pasmë dhe një shpërndarës me ndërprerje për skajet e tubit të shkarkimit të veshur me karbon të veshur me titan. Ne ofrojmë grupe me rripa 21 dhe 22 inç.

Brenda, TechArt ofron lëkurë dhe Alcantara, një larmi modelesh dhe ngjyrash, fije të kundërta, dyshekë dyshemeje, detaje karboni dhe një logo në panelet e dyerve, ulëset dhe dyshekët e dyshemesë.

Postime të ngjashme

Audi prezanton modelin RS3

Dafina Vidishiqi

Apple po punon për një MacBook Air plotësisht të ri

Dafina Vidishiqi

Tesla Model 3 dhe Model X tashmë vijnë në lojën e famshme PUBG

Dafina Vidishiqi

Prezantohet Porsche 911 GTS: Më shumë fuqi sesa Carrera S

Dafina Vidishiqi

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...