Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Tejkaloi qëndrimin e lejuar në RMV, arrestohet 25-vjeçarja nga Ukraina

Në datën 06.05.2021 në orën 18.10 në Kalimin Kufitar “Aeroporti ndërkombëtar Shkup”, gjatë kontrollit të pasaportës është konstatuar se A.K.(25) nga Ukraina në RMV ka qëndruar nga data 04.10.2020 deri më 06.05.2021 me çka e ka tejkaluar qëndrimin e lejuar turistik për të huajit në RMV prej 90 ditësh në periudhë prej 180 ditë. Ajo është arrestuar dhe dorëzuar tek nëpunësit policorë për procedim të mëtutjeshëm.

Postime të ngjashme

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Arrestohen dy persona në Fushë Kosovë, dyshohen për veprën penale “trafikim me njerëz”

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një 26 vjeçar te i cili janë gjetur 44 pako me marihuanë

Dafina Vidishiqi

188 shoferë të sanksionuar për parakalim të parregullt, 1/3 nga Tetova

Zekirija Haxhiu

Gjendet i pajetë një 29-vjeçar në Shkodër

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...