Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Teknologji

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Shkup, 21 prill – Zhurnal.mk – Në seancën e sotme parlamentare u votuan ndryshimet e Ligjit për komunikime elektronike.

Kjo mundëson që, për të gjithë prodhuesit e teknologjive 5G, në periudhën në vijim, do të sillen ndryshimet nënligjore për komunikime elektronike nga Agjencia për komunikime elektronike, për të operacionalizuar kriteret teknike, të cilave do t’iu nënshtrohen këto prodhues të teknologjive 5G.

Tashmë Republika e Maqedonisë së Veriut do të rrisë sigurinë për teknologjinë 5G. Si vend aspirant për në Bashkimin Europian, mbrojtja e të dhënave të qytetarit vjen në radhë të parë.

“Ky është një prioritet i Ministrisë për shoqëri informatike dhe administratë përsa i përket implementimit të kësaj teknologjie”, deklaroi ministri i shoqërisë informatike, Jeton Shaqiri.

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...