Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Telefoni i parë mobil me një kamerë poshtë ekranit

Ne mund të gjejmë zgjidhje të ndryshme për kamerat selfie në treg sot, dhe është e vështirë të thuhet se ekziston dikush që është perfekt.

Pavarësisht se ku ndodhet aparati fotografik, çdo zgjidhje ka të meta të caktuara. Një nga zgjidhjet e mundshme për të ardhmen që kompanitë kanë testuar për ca kohë është një aparat fotografik i fshehur plotësisht nën ekran, transmeton Telegrafi.

Në pak më pak se dy javë, më në fund mundëm të shohim telefonin e mençur të parë që ka një aparat fotografik të tillë, i cili do të jetë në dispozicion në treg. Kështu të paktën dje ata njoftuan nga ZTE, një kompani kineze.

Detajet zyrtare në lidhje me vetë telefonin, përveç emrit (ZTE Axon 20 5G) dhe kamerës së përparme poshtë ekranit, nuk dihen (sigurisht, nga emri është e qartë se ky është një model me mbështetje 5G), por thashethemet rreth harduerit kanë qarkulluar në internet për ca kohë.

Sipas këtij informacioni, Axon 20 5G duhet të ketë një ekran të madh me një diagonale (6.92 inç), tre kamera të pasme dhe, natyrisht, një kamerë të përparme 32 MP që do të fshihet nën ekran. Kompanitë si Xiaomi, Huawei dhe Oppo gjithashtu kanë njoftuar se po punojnë në teknologji të ngjashme. /

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...