Temperaturat deri në 35 gradë, në fund të javës kushte për shi të rrëmbyeshëm

Shkup, 13 shtator – DPHM paralajmëron se pason periudhë e motit të ngrohtë për këtë periudhë të vitit. Deri në fund të javës, siç informohet do të rriten kushtet për paraqitjen e motit të paqëndrueshëm dhe shiut të rrëmbyeshëm shoqëruar me erë të përforcuar.

 

Nesër temperatura minimale do të sillet prej 4 deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 35 gradë Celsius. Në Shkup mëngjesi do të jetë më i freskët, 10 gradë, ndërsa gjatë ditës 32.

Deri të premten temperaturat e mëngjesit do të jenë prej 4 deri 17 gradë, ndërsa ato gjatë ditës mes 25 – 34.

Related posts

Ministria e Financave: Euroobligacioni prej 500 milionë euro u pagua plotësisht

Z H

Kolona të gjata në vendkalimin kufitar Maqedoni Veriore – Kosovë

D V

Vetëm katër plazhe në Strugë kanë angazhuar shpëtues, pushuesit në rrezik

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More