Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tentim për kontrabandë të ilaçeve nga Greqia, ndalohet kamioni me targa të Shkupit

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Në vendkalimin kufitar “Bogorodica”, ku që nga fillimi i pandemisë funksionon vetëm trafiku i mallrave, pra tregtia ndërkombëtare e mallrave, doganierët parandaluan kontrabandë të ilaçeve.

Dogana ka gjetur ilaçe në një kamion që hynte nga Greqia në vendin tonë, transmeton Alsat. Në kamionin me targa të Shkupit doganierët kanë kapur gjashtë kuti kartoni të padeklaruar, të cilat përmbanin 744 pako me 14 lloje të ilaçeve, të destinuara për shitje të paligjshme.

Vlera e ilaçeve kap shumën e 233,500 denarëve. Ata u kapën nga zyrtarët doganorë me një vërtetim për sendet e sekuestruara përkohësisht, dhe procedura e mëtejshme do të drejtohet nga departamenti i hetimit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Interesim i jashtëzakonshëm për t’u anëtarësuar në Lëvizjen BESA

R ZH

Qeveria emëron 19 avokatë të rinjë shtetëror

Z H

Punonjësit shëndetësorë do të marrin dy rroga, nëse ka nevojë do të vendoset orë policore

T E

Qeveria ende nuk i ka shqyrtuar vërejtjet e Komisionit të Venecias mbi Ligjin për përdorimin e gjuhëve

E.E.

Drejtori i AZGJ-së, Ylber Sela u paraqit me kumtesë në Seminarin XIV Ndërkombëtar të Albanologjisë

E.E.

“Talir”, Janakieski dhe Bozhinovski nga pronari i “Urban Invest” kanë kërkuar 15.000 euro

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...