Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Tentoi të bëjë rrotullim, skiatori mbetet pa ski – shpëton mrekullisht pa ndonjë lëndim

Një skiator lirisht mund të quhet njeriu më me fat në botë, pasi derisa po kërcente e po fluturonte i ka humbur skitë – por gjatë rënies ka hasur në borë të butë që nuk i shkaktoi ndonjë lëndim.

Oscar Mandin, 23-vjeç, kishte tentuar të bëjë një rrotullim prej 720 shkallëve, por ky veprim i kushtoi me humbjen e skive, transmeton Telegrafi.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq të riun duke skijuar dhe gjithçka dukej se po shkon për mrekulli – megjithatë në një moment ai tentoi të bëjë një rrotullim në ajër që për pak sa nuk i kushtoi me jetë.

Por ishte bora e butë dhe trashësia e saj, që i riu të shpëton pa lëndim dhe të përfundojë me gjysmën e këmbëve në borë.

Postime të ngjashme

Shimpanzetë për herë të parë në histori sulmojnë dhe vrasin gorillat në natyrë

D V

Në këtë hapësirë qentë ndihen më së keqi kur mbeten vetëm

D V

Emiratet e Bashkuara Arabe po e krijojnë shiun për të ‘luftuar’ me temperaturat 50 gradë Celsius

D V

Këto gra përqafuan kaçurrelat e tyre natyrore dhe rilindën – duken për mrekulli

D V

Zbuloni çfarë tregon forma e ballit për personalitetin tuaj

D V

Pse francezët pothuajse kurrë nuk thonë “Të dua”?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...