Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare me 50 euro, pranga 24-vjeçarit

Zhurnal Ads

Policia Kufitare e Rinasit godet një tjetër rast të mitëdhënies.

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare, me qëllim lejimin për të udhëtuar drejt vendeve të BE-së edhe pse nuk plotësonte kushtet, vihet në pranga 24-vjeçari.

Gjatë javë së fundit Policia Kufitare e Rinasit ka goditur dhe tre raste të tjera të tentativës për të korruptuar punonjësit e Policisë Kufitare.

Si rezultat i shtimit të kontrolleve në zbatim të masave parandaluese për moslejimin e udhëtimit drejt vendeve të BE-së të atyre shtetasve që nuk plotësojnë kushtet për të lëvizur në hapësirën Schengen, shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, shtetasin L. L., 24 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së, ky shtetas, duke qenë se ai nuk justifikonte qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen, i ka ofruar punonjësit të Policisë 50 euro, për ta lejuar që të vijonte udhëtimin.

Policia Kufitare apelon për të gjithë shtetasit që duan të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së, që në rast se nuk plotësojnë kushtet për të lëvizur në hapësirën Schengen, të mos ndërmarrin asnjë veprim të kundërligjshëm, të mos përpiqen për të korruptuar punonjësit e Policisë pasi do përballen me ligjin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cakaj telefonatë me Ministren për Fqinjësinë Evropiane: Shqipëria synim për t’u bërë anëtare e Këshillit të Sigurimit

S.B.

Policia i gjeti marihuanë, arrestohet kumanovari

S.B.

Ambasadorja Kim mesazh SPAK: Vazhdoni punën e nisur

S.B.

Basha: Rikthimi i rinisë në Shqipëri do të jetë prioritet kombëtar

S.B.

Arrestohet një shtetase ukraineze në Dobërdoll, keqpërdori qëndrimin turistik

S.B.

Bashkëshorti i 20-vjeçares që ndërroi jetë pas lindjes: Kërkoj drejtësi

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...