Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Tenton të korruptojë policët, shoqërohet në komisariatin e Lezhës

Zhurnal Ads

Njësia e Policisë Rrugore për Autostradën Milot-Morinë, gjatë patrullimit në autostradën Milot-Morinë kanë konstatuar shkeljen ligjore, parakalimi gabuar, nga një drejtues automjeti duke rrezikuar përfshirjen në aksident rrugor.

Për t’ju shmangur masës ndëshkimore, i riu nga Kosoava ka tentuar ti korruptojë me 20 euro, por është shoqëruar në komisariat.

Njoftimi i policisë:

Milot – Morinë

Njësia e Policisë Rrugore për Autostradën parandalon dhe godet një rast të mitëdhënies.


Vihet në pranga një 28-vjeçar nga Kosova, pasi tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Rrugore.


Njësia e Policisë Rrugore për Autostradën Milot-Morinë, në kuadër të masave të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore, gjatë patrullimit në autostradën Milot-Morinë, ka konstatuar dhe ndëshkuar 38 drejtues mjetesh, për parakalime të gabuara apo manovra të rrezikshme në rrugë, të cilat janë burim për përfshirje në ngjarje rrugore.


Gjithashtu, gjatë kontrolleve është evidentuar dhe ndëshkuar edhe një rast i tentativës për të korruptuar punonjësin e Policisë Rrugore, për t’iu shmangur masës administrative dhe konkretisht në Fushë Milot, punonjësit e Policisë Rrugore kanë konstatuar një parakalim të gabuar nga një drejtues automjeti duke rrezikuar përfshirjen në aksident rrugor.


Gjatë momentit që punonjësit e Policisë po i kontrollonin dokumentacionin dhe po i komunikonin shkeljen dhe masën administrative drejtuesit të mjetit “Audi”, shtetasit Gj. T., 28 vjeç, banues në Kosovë, ky shtetas ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë Rrugore duke iu dhënë një kartëmonedhë 20 euro.


Punonjësit e Policisë kanë bërë shoqërimin e këtij shtetasi në DVP Lezhë dhe në përfundim të veprimeve specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar kanë bërë arrestimin 28-vjeçarit, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.


Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e automjeteve të kufizojnë shpejtësinë, të mos drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, të mos kryejnë parakalime të gabuara apo manovra të rrezikshme në rrugë dhe të mos tentojnë të korruptojnë punonjësit e Policisë Rrugore, por të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Arrestohen dy persona, nga Kondova dhe Sllatina për vuajtjen e dënimeve me burg nga 5 dhe 6 vjet

admin

Vdes Nexhadi Zylbeari, ish-drejtues i Sektorit për Urbanizëm në Tetovë

E.E.

Ambasadorja e SHBA-së: Palët t’i qëndrojnë ‘5 qershorit’, në tryezë propozime reale

admin

Rama: Lufta kundër korrupsionit, ka nisur me reformën në drejtësi

admin

Gjendet i vdekur në një kanal 50-vjeçari në Vlorë

S.B.

Policia gjen si zgjidhje postblloqet për të prangosur vrasësit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...